Hizmetler

Muayene , Teşhis ve Tedavi
Bizim içi kıymetli olan evcil hayvanlarımıza güzel bir bakım sunmak isteriz. Onların dilinden anlamak her zaman kolay olmayabilir. Bu yüzden uzman bir veteriner hekimin muayenesi önem kazanmaktadır. bu işlem iki şekilde gerçekleşebilmektedir. Bunların ilki düzenli muayenelerdir. Düzenli muayeneler evcil hayvanınızda herhangi bir rahatsızlık görülmeksizin kontrol amaçlı yapılan muayenelerdir. Böylece olası bir hastalığı önceden tespit ederek onların sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz. İkinci muayene şekli ise hastalık sonrası yapılan muayenelerdir. Evcil hayvanınızda gördüğünüz rahatsızlığın doğru bir şekilde tespit edilmesi muayeneye bağlıdır. Böylece doğru bir teşhis ile tedavi gerçekleştirilebilir.

 

 

Laboratuvar
Teşhisten başlamak üzere tedavi sürecine kadar olan sürecin en önemli belirleyicilerinden biri de laboratuvar verileridir. Teşhis sürecinde uygulanacak olan çeşitli tetkikler, kan tahlilleri, dışkı örneklerinin analizler gibi yöntemler tedavi sürecine yön vermektedir. Böylece belirli plan ve program içerisinde tedavinin gerçekleşmesi sağlanmaktadır.Çeşitli cihazlar ile gerçekleştirilen tetkikler idrar ve gaita testleri, mikrobiyolojik, biyokimyasal tahlillerden gelen analizler, kan gazları testleri ve benzeri testler olarak gruplandırılabilmektedir.

 

 

Röntgen
Röntgen bir çok rahatsızlığın tedavi sürecinde önemli bir rol oynamaktadır. Röntgen cihazları uzman veteriner hekimler tarafından kullanılmaktadır. Söz konusu röntgen cihazları hastalığa veya darbeye maruz kalan bölgeye göre farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Evcil hayvanlarımızın yumuşak dokularında gerçekleşen hasarlar, kırık ve çıkık olayları bunlardan bazılarıdır.Röntgen ile görüntüleme sayesinde kemiklerde gerçekleşebilecek kırık veya çatlak vakaları tespit edilebilmektedir.

 

 

Diş Ünitesi
Evcil hayvanlarımızın diş sağlığının takibi önemlidir. Çünkü tüm beslenme ağız yolu ile gerçekleşmektedir. Ağız içinde olabilecek rahatsızlıklar direk olarak evcil hayvanımızın beslenmesini etkileyecek ve aşırı kilo kayıplarına dahi neden olabilecektir. Bunun yanında diş hastalıkları başka birçok önemli hastalığın da tetikleyicisi olarak bilinmektedir. Bunların en önemlileri kalp ve böbrek hastalıkları olarak tanımlanmaktadır. Bu durumdan anlaşılabileceği üzere diş hastalıkları sadece bulundukları bölgede değil diğer organlarda da etkili olabilmektedirler

 

 

Mikroçip uygulama
Mikroçiplerin yaygınlaşmasında yasal zorunluluklar önemli bir rol oynamıştır. Özellikle Avrupa Birliği içerisine gerçekleşecek seyahatlerde mikroçip zorunluluğunun getirilmesi konunun önemini arttırmıştır.Mikroçipler evcil hayvanların deri altlarına uygulanan steril kapsüllerdir. Mikroçiplerin boyutu bir pirinç tanesini geçmemektedir. Bu kapsüller içerisinde birçok bilgiyi barındırabilen ve deri dışından okunabilen mikro büyüklükteki cihazlardır.

 

 

Koruyucu Hekimlik & Aşı Uygulamaları
Evcil hayvanlarımızın ilk doğumundan itibaren koruyucu hekimlik uygulamaları oldukça önemlidir. Koruyucu hekimlik uygulamalarının başında aşı uygulaması gelmektedir. Aşı uygulaması ile ileride karşılaşılabilecek olası kötü hastalıkların veya rahatsızlıkların önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Petlerin doğumundan itibaren uygulanan ve en bilindik aşılar olarak parazit aşısı, gençlik aşısı ve kuduz aşısı sayılabilir.

 

 

Pet Shop
Petshop ürünleri arasında kuru ve yaş mamalar, evcil hayvan oyuncakları, evcil hayvan vitaminleri, evcil hayvanınız için gerekli olan tüy toplama eldivenleri ve kozmetik ürünleri bulunabilmektedir. Sertifikaya sahip olmayan ürünler minik dostunuza zarar verecektir. Kısa vadede bir zararını göremeseniz dahi uzun vadede onun sağlını ciddi bir şekilde etkileyebilir.

 

 

Pet Kuaför
Evcil hayvanınızın üzerindeki cansız tüyleri uzaklaştırmak önemlidir. Böylece daha gür ve sağlıklı tüyler elde edilebilmektedir. Ayrıca ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde evcil hayvanlarda gerçekleşen hormonal değişikliklere önlem olarak kuaför uygulamaları yapılabilmektedir. Pet kuaför hizmeti bu konuda uzman bir veteriner hekim tarafından verilmelidir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (10 Oy Verildi, Ortalama: 3,60 out of 5)
Randevu Talebi